STK ların önemi...

 

Rumeli insanının gurur abidesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün “muhacirler, kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır” sözüne mazhar olan kıymetli hemşehrilerim, dostlarım, kardeşlerim ve çok değerli Evlad-ı Fatihan torunları, sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.

 

Hepimizin malumudur ki, sivil toplum kuruluşları katılımcı demokrasilerde önemli bir yer tutmaktadır. Kuruluş amaçları ve faaliyet alanları farklı olmakla birlikte temel hedeflerinin toplumsal sorunlara çözüm bulmak, toplumun gelişmesine ve kalkınmasına, toplumsal beraberliğin sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Sivil toplum kuruluşları toplumda var olan sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı teşkilatlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Burada bize düşen en büyük sorumluluk gayret, samimiyet, kararlılık ve ilkeli bir şekilde çalışmaktır. İnsanımızın dertlerini, isteklerini ve önerilerini hep beraber konuşup çözüm noktasında birlikte hareket etmek dileğimizdir. Bu birliktelikte yapılacak olan çalışmalarda ekip ruhu önemli olup, bu ekip içerisinde de en önemli unsurlar hanımlarımız ve gençlerimizdir. STK lar içerisinde hanımlarımıza ve gençlerimize daha fazla yer vererek, kadın bakış açısını, kadın deneyimini ve gençlerimizin dinanizmini, yaşanılanların ve kendi bildiklerinin yaşamı yönetmeye aktarılmasını son derece önemsiyoruz. Az önce belirttiğimiz gibi gençlerimiz, onlarda bizim göz bebeğimiz, ülkemizin geleceğini emanet edeceklerimiz dir. Gençlerimize de yönelik düşündüğümüz çok kapsamlı çalışmalar var, zira onlar bizim olmazsa olmazlarımızdandır.

 

Bu sebeplerle bu topraklardan göç eden insanlarımızın kurduğu derneklerimizin birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde ortaklaşa oluşturdukları DÜNYA BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONUMUZUN temel ilkesi olan “İnsanların en hayırlısı, insanlığa en çok hizmet edendir.” sözünü kendimize şiar edindik ve bu vesile ile yola çıktık. Tabi ki bizimde bunlara yönelik çalışmalarımız ve düşündüğümüz birçok konu var. Ama biz diyoruz ki insanımıza ve insanlığa birlikte hizmet edelim, sizden alacak olduğumuz donelerle bunları birleştirip ileriye dönük olarak insanımız için projeler oluşturmaya çalışalım.

 

Bu vesile ile sözlerimi noktalarken;

 

ÇALIŞMAK, ÇOK ÇALIŞMAK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAK DİYOR;

 

HEPİNİZİ SAYGI, SEVGİ VE MUHABBETLE SELAMLIYOR, ALLAH 'A EMANET EDİYORUM...

 

 

Copyright © 2019 Dünbalfed | Designed by Zafer Günay